שדרוג כביש 65 מקטע עפולה צומת גולני

שדרוג כביש 65 מקטע עפולה צומת גולני

כביש 65 הינו אחד מעורקי התחבורה המרכזיים בצפון הארץ. הוא מחבר בין עפולה לטבריה ומשפיע ישירות על חייהם של מאות אלפי בני אדם החיים במרחב הגליל התחתון ועמק יזרעאל.

לצערנו הרב כביש זה ישן ואינו תואם את כמות המכוניות ומספר התושבים שבאזור. אינו מותאם כלל לחיים ב2021 ואינו הולם את המציאות במקום המצאו. בכביש מספר צמתים מסוכנות מאוד אשר גבו כבר את חייהם של כ- 95 איש במהלך השנים. בין השנים 2015-2019 אירעו בכביש כ- 164 תאונות, בהן נהרגו 5 בני אדם ונפצעו 446 איש. ילדים ומבוגרים נאלצים לחצות את הצמתים המסוכנות מדי יום, בדרכם לבית הספר או לעמל יומם, וכל זאת תוך כדי סכנת חיים אמיתית.

מעבר לסכנה שבכביש יש בו מציאות שגרתית של פקקי ענק בין היישובים כפר תבור לעפולה בשעות העומס של הבוקר ואחר הצהריים. הרכבת בעפולה הגדילה את התנועה לכיוון העיר ונכון לרגע זה, הכביש מעכב באופן קריטי את קידום כלכלת האזור.

בשנים האחרונות קידמה חברת נתיבי ישראל הכנה של הקרקע לקראת יציאה למכרז, אך משום מה תקצוב העבודות לא הוכנס לתקציב המדינה לשנת 2021-2022. מדובר ביריקה בפרצופם של מאות אלפי בני אדם מרחבי האזור כולו.

המאבק שלנו מתחיל ונגמר אל מול משרד התחבורה ושרת התחבורה באופן נקודתי עד שיאושר תקציב יציאה למכרז ל3 המקטעים. על מנת ללחוץ על שרת התחבורה אנו קוראים לתושבי הגליל התחתון להתפקד למפלגת העבודה ולהיות חלק מחברי המפלגה הצפוניים הלוחצים להקמת הכביש. ככל שיהיו לנו יותר חברים בתוך מפלגת העבודה כך יגדלו סיכויינו לאישור ותקצוב הכביש.

מעוניינים להצטרף למאבק? כתבו לנו!

המאבקים שלנו

המאבקים

הקמת אוניברסיטה בגליל

בבסיס הקמת אוניברסיטה קיים מחקר מדעי המוביל ליצירת חדשנות, חממות טכנולוגיות וחברות סטרטאפ ובכך מניע את האזור כולו.

המאבקים

מלחמה בפשיעה בחברה הערבית

הפשיעה בחברה הערבית שוברת שיאים בכל יום ונראה שהמדינה איבדה לחלוטין את יכולתה לפעול אל מול החברה הערבית, לממש את ריבונותה ואת המשילות שלה בכפרים.